Měření velikostí snubních prstenů

Jak určit velikost snubních prstenů?Důležitou součástí nákupu snubních prstenů je samozřejmě výběr správné velikosti. Zjistit správnou velikost snubního prstenu není žádná věda, je je dobré vědět jak a zvolit na měření ten správný nástroj.


Co  udává velikost prstenu?Vyjadřuje obvod prstu v milimetrech. Např. Velikost prstenu "56" znamená, že snubní prsten má vnitřní obvod 56 mm.


Metody měření obvodu prstu


Jednou z lidových metod zjištění velikosti prstenu je omotat si prst provázkem, na který tužkou uděláte značku a změříte poté výslednou délku. Tato jednoduchá metoda má ovšem svá úskalí. Kloub prstu je třeba měřit v nejširším místem prstu. Obecně tuto metodu nelůze příliš doporučit, protože i drobná odchylka od Vašeho měření může způsobit, že Vám prsten může být valká nebo naopak malý.
 
Při prodeji snubních prstenů v naší kamenné prodejně velmi dbáme na to abychom nejprve správně určili velikosti prtenů a až následně vybíráme se snoubenci vhodné snubní prsteny. Pči prodeji obvykle zkoušíme přímo jednotlivé snubní prsteny a následně zjistíme velikost za pomocí měrného trnu.
 

Profesionální metody měření prstenů

měření velikosti snubních prstenů


Tabulka evropských velikostí prstenů podle jejich vnitřního průměru


Tabulka velikostí prstenů

Profesionální pomůcky pro měření velikostí snubních prstenů

 

měrné kroužky na měření snubních prstenů trn na měření snubních prstenů posuvné měřítko
měrné kroužky trn na měření posuvné měřítko

 
Používáme cookies
Chceme neustále zlepšovat naše produkty a služby. K tomu potřebujeme váš souhlas k práci s cookies. Umožníte nám to? Více zde