Materiály

 

Chirurgická ocel

Chirurgická ocel s jakostním označením 316L bývá často nazývána zkráceně chirurgická ocel nebo nerezová ocel. Jak názvy napovídají, jedná se o druh oceli, která napodléhá korozi, je barevně stálá a je vhodná pro osoby které jsou z nejrůznějších příčin alergiční na běžné nateriály používané na výrobu snubních prstenů jako je zlato nebo stříbro.

Zájem o snubní prsteny z chirurgické oceli v současné době výrazně narůstá a jedním z důvodů proč zákazníci volí tento materiál je jeho cenová dostupnost.

 

Titan

Titan patří k velmi tvrdým kovům. Jeho barva je ocelově šedá s nádechem do hněda. Titan je kov hypoalergenní, nezpůsobuje tedy žádné negativní reakce organismu. Titanové šperky, zvláště pak naušnice či piercing jsou vhodné pro osoby se zvýšenou citlivostí na kovy. Při první aplikaci piercingu nebo propíchnutí ucha je rozhodně vhodné zvolit titan. Šperky z titanu jsou odolné vůči mechanickému poškození.

V současné době titanové snubno prsteny stále nabývají na oblibě a to především, že jsou vhodné i pro osoby s vysokou citlivostí na kovy nebo trpící různými kožními problémy jako je lupénka nebo atopický exém. Měly a doposud mají vyšší cenu než srovnatelné ocelové alternativy proto se jim masivní obliby nedostalo. Zachovaly si však klientelu právě díky svým vlastnostem nealergického kovu. k dalším zajímavým vlastostem titanu je jeho bezúdržbové nošení, naprosto postačí použití hadříku k jeho vyleštění.

 

Wolfram

Wolfram, přesněji karbid wolframu je bezkyslíkatá keramická látka tvořená spojením uhlíku a wolframu. Jeho charakteristickou vlastností je vysoká tvrdost a odolnost proti opotřebení. Barva karbidu je typická - šedá.

Ze všech známých kovů má wolfram nejvyšší bod tání a nejvyšší pevnost v tahu. To je extrémně odolný a velmi vzácný kov.

V současnosti se z karbidu wolframu, zjednodušeně jej nazývejme "wolfram" vyrábějí předelším snubní prsteny. Wolframové snubní prsteny z důvodu obtížné opracavávatelnosti materiálu mají jednouchou linii. Typicky jsou zdobené leštěnými ploškami uspořádanými do nejrůznějších geometrických tvarů.
 

Často se setkáváme s obavou, že prsten z wolframu v případě náhlé potřeby nepůjde z prstu odstranit. Typicky k těmto situacím dochází při nejrůznějších úrazech, či zlomeninách ruky. Naštěstí tamu tak není a wolframový prsten lze z prstu odstranit velmi jednoduchým způsobem a to když na prsten svisle umístěný na tvrdou podložku silně klepnete kladívkem. Prsten se v takovém případě porpadně na několik kusů.
 

Další charakteristickou vlastností je relativně vysoká hmotnost wolframových snubních prstenů.
 

 

Tisten

Tisten je nejnovějším kovem používaným ve šperkařství. Jak sám název napovídá, jedná se o kombinaci velmi tvrdého karbidu wolframu a titanu. Výsledná slitina v sobě snoubí ty nejlepší vlastnosti z obou kovů, tedy vysoká tvrdost a odolnost proti povrchovému opotřebení materiálu a antialergičnost, kterou slitině propůjčil titan.

 

Keramika

je směs nekovových nebo uhlíkových materiáůl, který se vyrábí pálením v peci za použití vysokých teplot. Kromě stavebnictví, sochařství a výrobu nádobé je keramika pro své zajímavé vlastnosti již hojně používá také k výrobě šperků. Šperky a snubní prsteny z keramiky mají nízkou tepelnou a lektrickou vodivost, mají vysokou tvrdost, ale zároveň jsou i relativně křehké. Obliba keramiky vychází především z její odolnosti oproti opotřebení dlouhotrvajícího lesku šperků.

Keramické snubní prsteny se vyrábějí v mnoha barevných odstínech z nichž nejoblíbenější je keramika černá, která působí luxusním a elegantním dojmem.

Keramika má velmi stabilní chemické a fyzikální vlastnosti ze kterých vychází, že je to materiál korozivzdorný a barevně stálý.

 

Damasteel ocel

Někdy bývá nazývána také jako damašková ocel nebo damascénská ocel. Je to materiál velmi originální, který má dlouholetou tradici. Vznik tohoto materiálu se datuje až do období před několika ticíci lety. Název oceli pochází podle syrského města Damašek, skrze které byla ocel prapůvodně dovážena do Evropy.

Damašková ocel je materiál složený z několika druhů oceli, které jsou na svém povrchu leštěny a leptány a tím následně vystupí na povrch struktura střídajících se vrstev.

Snubní prsteny z damasteel oceli jsou precizní prací českého kováře, který do každého prstenu vloží kus svůj um a vytvoří tak vždy jedinečný prsten s originální strukturou, která se nikdy neopakuje. Zručný zlatník pak na přání zákazníka zafasuje do prstenu libovolný kámen. Na výběr je široký sortiment barevných zirkonů nebo polodrahokamů jako je safír, měsíční kámen, vltavín, smaragd, granát, rubín apod., ale vsadit lze také diamant ať už typický čirý nebo diamant černé barvy.

Pakliže toužíte po dostupné originalitě, snubní prsteny z damaškové oceli pro Vás budou skvělou volbou.

 

Používáme cookies
Chceme neustále zlepšovat naše produkty a služby. K tomu potřebujeme váš souhlas k práci s cookies. Umožníte nám to? Více zde